Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lady Gaga si zahrá v seriáli American Horror Story

február 26, 2015 - 10:18
Piatu sériu hororového projektu s podtitulom Hotel uvedie televízia FX v premiére v októbri tohto roka.
Foto: 
Americká speváčka Lady Gaga sa predstaví v piatej sezóne seriálu American Horror Story (2011). Dvadsaťosemročná rodáčka z New Yorku to oznámila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde zverejnila krátke video.
 
 
V ňom prezradila, že nová séria bude mať podtitul Hotel a na obrazovky americkej televízie FX sa dostane v októbri tohto roka. Tvorcovia šou zatiaľ nezverejnili mená ďalších umelkýň či umelcov, ktorí by sa mali objaviť v nových epizódach.
 
 
Hororový seriál American Horror Story prinášajú na obrazovky scenáristi Ryan Murphy a Brad Falchuk. Každá sezóna pritom rozpráva iný samostatný príbeh. Seriál si od svojho uvedenia v roku 2011 pripísal na konto dve nominácie na Zlatý glóbus v kategóriách Najlepší dramatický seriál a Najlepší miniseriál alebo televízny film. Ďalšie štyri nominácie si vyslúžila Jessica Lange, pričom hneď prvú z nich sa jej v roku 2012 podarilo premeniť na víťazstvo. Jednu nomináciu získala aj Kathy Bates, ktorá v projekte účinkuje od roku 2013. Seriál má tiež na konte osem cien Primetime Emmy. Štyridsaťdeväťročný Murphy, ktorý sa podieľa aj na seriáli Glee (2009), je údajne veľkým fanúšikom Lady Gaga. Speváčka ho inšpirovala k vytvoreniu epizód Theatricality či A Katy or a Gaga. 
 
 
Lady Gaga, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, sa preslávila skladbami Just Dance a Poker Face z debutového albumu The Fame (2008). Na konte má šesť cien Grammy, pričom dve z nich si vyslúžila vďaka skladbe Bad Romance z EP The Fame Monster (2009). Z druhého albumu Born This Way (2011) pochádzajú single Born This Way, Judas, Edge Of Glory, You And I a Marry The Night. Začiatkom novembra 2013 vydala tretiu štúdiovku Artpop a o necelý rok neskôr sa do predaja dostal album Cheek To Cheek (2014), ktorý nahrala s Tonym Bennettom. Lady Gaga predala celosvetovo približne 27 miliónov kópií albumov a 125 miliónov kópií singlov. Magazín Forbes ju označil za najvplyvnejšiu celebritu roka 2011 a v roku 2012 ju zaradil medzi najmocnejšie ženy sveta. 
 
Zdroj: SITA, RED
Foto: playbuzz.com, Facebook - Lady Gaga

- - Inzercia - -