Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dcéra Elona Muska si chce zmeniť meno a pohlavie

jún 23, 2022 - 14:00
Dcéra Elona Muska požiadala o zmenu svojho mena a pohlavia, pričom uviedla, že si už neželá „žiť s“ alebo „byť príbuzná s mojím biologickým otcom akýmkoľvek spôsobom, tvarom alebo formou“.
Foto: 
instagram BBC News

18-ročná ratolesť požiadala, aby bola uznaná za ženu a mala meno Vivian Jenna Wilson. Doteraz bola známa ako Xavier Alexander Musk. Elon Musk bol ženatý s Vivianinou matkou, kanadskou autorkou Justine Wilsonovou, od roku 2000 až do rozvodu v roku 2008. Správa prichádza po tom, čo Elon Musk tweetoval o „všetkých svojich deťoch“ na Deň otcov.

Žiadosť o zmenu mena a nový rodný list bola podaná na Najvyššom súde okresu Los Angeles v Santa Monice. Jej žiadosť je uvedená v súdnych dokumentoch podaných v apríli, ktoré vyšli najavo len nedávno. Neexistujú žiadne ďalšie podrobnosti o zjavnej roztržke medzi dcérou pána Muska a jej otcom.

Podnikateľ Tesla a SpaceX sa zatiaľ k záležitosti nevyjadril. Pán Musk bol ženatý s Vivianinou matkou, kanadskou autorkou Justine Wilsonovou, od roku 2000 až do rozvodu v roku 2008. Ich prvý syn, Nevada, sa narodil v roku 2002 a zomrel na syndróm náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) vo veku 10 týždňov. Dvojici sa následne narodili ďalší synovia – dvojičky, ktoré sa volali Xavier a Griffin, a trojčatá – Damian, Kai a Saxon. Má aj ďalšie dve deti, X Æ A-Xii a Exa Dark Sideræl – ktorá je známa ako Y. Jeho deti sa napriek otcovej sláve vždy držali relatívne pri zemi. Na Deň otcov podnikateľ na Twitteri napísal, že miluje všetky svoje deti.

Pán Musk nekomentoval rozhodnutie jeho dcéry dištancovať sa od neho.

(zdroj BBC News)

- - Inzercia - -