Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Mamba Dasha Šarközyová: Rodičia dúfali, že si vyberiem normálnejšie povolanie

jún 07, 2022 - 09:00
Muzikál The Bodyguard je inšpirovaný svetoznámym filmom Osobný strážca a diváci si môžu vychutnať príbeh lásky, kde nechýba napätie aj humor. Hlavnú postavu Rachel Marron stvárňujú tri talentované herečky. Medzi nimi aj Mamba Dasha Šarközyová.
Foto: 
Zdenko Hanout

Venujete sa herectvu, tancu aj spevu. V muzikáli The Bodyguard ste sa vrátili na divadelné dosky Novej scény po štvorročnej pauze, ako ste to prežívali?

Áno, v rámci niekoľkoročnej divadelnej pauzy som stihla byť tehotná, porodiť a užiť si naplno prvé, najdôležitejšie roky s bábätkom a milovaným mužom. Viac-menej sme sa venovali iba veciam, ktoré sme mohli absolvovať všetci traja spolu. Taktiež sme stihli rozbehnúť vlastnú firmu a začali podnikať v oblasti kozmetických produktov. A tak si teraz návrat do divadla užívam.

Pôsobíte pracovne aj v inej oblasti?

Náš plán bol zostať už len v podnikateľskom svete, kde sa nám začalo dariť a zároveň sme sa v tom naozaj veľmi našli a baví nás to. Ku kultúre sme sa vrátili len vďaka titulu The Bodyguard, ktorý som si nemohla nechať ujsť. Aktuálne som nastavená tak, že v umeleckom smere budem robiť naozaj asi len, ak ma niečo vyslovene zaujme. Zatiaľ je to len tento muzikál.

Váš manžel Martin Miček je tiež tanečník, vystupuje pod pseudonymom Tony Porucha, účinkuje v zoskupení The Pastels,  zatancujete si spolu aj doma?

Áno, dosť často doma tancujeme, ale je to skôr také jašenie sa než nejaké vážne tanečné kreácie.

Nedávno ste si s manželom postavili dom pri Bratislave. Ako sa vám v ňom páči?

Ešte sme sa nezabývali. Nejako nám šťastie nepraje a máme problém domček dokončiť. Neustále sa vyskytne niečo, čo nás spomalí alebo zastaví. Aktuálne sme sa rozhodli zrekonštruovať aj byt, v ktorom bývame, takže sme všetku energiu a čas nasmerovali tam a dom zase stojí. Ale už to berieme s humorom a sme zmierení s tým, že to bude, keď to bude. O to viac sa potom budeme tešiť.

Podporuje vás vaša rodina v kariére?

Moji rodičia nikdy nechceli, aby som bola herečka. Tvrdili, že je to „tvrdý a nestály chlebík“ a, bohužiaľ, mali pravdu. Keď som sa prihlasovala na VŠMU, boli sklamaní. Tajne dúfali, že si vyberiem „normálnejšie“ povolanie, ale nakoniec sú šťastní a veľmi hrdí.

mamba_dasha_sarkozyova_1.jpg

Foto: 
Divadlo Nová Scéna

Váš synček Manolo dostal krásne meno, ktoré pochádza z hebrejčiny a v preklade znamená „Boh je s nami“. Má tri roky, chodí do škôlky alebo ho máte doma? Ako spolu najradšej trávite čas?

Manolko chodí do škôlky a my sa z toho veľmi tešíme. On totiž veľmi ľúbi detičky, panie učiteľky, rád sa hrá a je veľmi spoločenský. Keď sme spolu, tak sa mu snažíme venovať naplno. Chodievame na ihriská alebo do detských kútikov, na trampolíny alebo do kina. Taktiež chodievame pravidelne za babkami.

Prvýkrát ste ukázali svoj talent v SUPER Star, neskôr ste sa prihlásili aj do pilotnej slovenskej série svetoznámeho X Factora. Boli ste extrovertná od malička?

Skôr by som to nazvala tak, že som od malička nasledovala svoj sen a robila všetko pre to, aby som ho dosiahla.

Do úlohy Rachel Marronovej v The Bodyguard ste sa vložili tak dokonale, že diváci pri každom tóne zatajujú dych. Aký máte zo svojho výkonu v muzikáli pocit vy?

Som človek, ktorý je na seba veľmi náročný. Chybu nájdem skoro vždy. Málokedy si poviem „toto bolo naozaj dobré, Dáša“. Celé predstavenie v hlave analyzujem, čo ako vyšlo/nevyšlo a čo mohlo byť lepšie a ak mám niekedy veľmi zlý pocit, tak to vyrátavanie chýb v hlave vie trvať aj niekoľko dní. Spokojnosť v preklade znamená, že si po predstavení poviem, že napriek všetkým nedostatkom malo predstavenie zmysel, lebo som od ľudí dostala späť krásnu energiu a videla u nich slzy dojatia či spokojné úsmevy a že mi darovali standing ovation. To je to, čo je na divadle najkrajšie.

- - Inzercia - -