Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lenka Machciníková : Živím sa tým, čo milujem

jún 04, 2022 - 09:30
Divadlo Nová scéna prináša v slovenskej premiére muzikál s hitmi fenomenálnej Whitney Houston. The Bodyguard je inšpirovaný svetoznámym filmom Osobný strážca a diváci si môžu vychutnať príbeh lásky, kde nechýba napätie aj humor. Hlavnú postavu Rachel Marron stvárňujú tri talentované herečky. Medzi nimi je aj Lenka Machciníková.
Foto: 
Archív Lenka Machciníková

Čím si vás muzikály získali, že v nich rada hráte?

Jednoznačne energiou, ktorú ľuďom prinášajú, keďže je v nich herectvo úzko späté s tancom a spevom. Pre mňa je spev život a to, že ho dokážem prepojiť na javisku ešte aj s pútavým príbehom, je pre mňa šťastím. 

Vyrastali ste na pesničkách Whitney Houston?

Áno, u nás doma je otec veľký hudobný fanúšik a najmä znalec, čo sa hitov týka, preto aj práve vďaka nemu neušla mojej pozornosti žiadna skladba, ktorú Whitney naspievala. 

Spievate spolu s Jurajom Bačom v kapele Party Beat a spolupracujete aj s Máriou Čírovou, ktorú sprevádzate na koncertoch ako vokalistka. Kde vznikla vaša láska k spevu?

Láska k hudbe vznikla určite cez mojich rodičov ktorí ma od malička viedli k umeniu aj napriek tomu, že oni sami robia niečo diametrálne odlišné. Ich podpora má na svedomí to, že dnes sa môžem živiť tým, čo milujem a to v súčasnosti nemôže povedať veľa ľudí, o to viac to vnímam ako nesmierne šťastie a s pokorou za to ďakujem.

Z akej rodiny pochádzate? 

Ja som v rodine ojedinelý prípad, čo sa umenia týka. Brat je bankár a otec mäsiar, maminka pomáha ocinovi vo firme, čiže umeleckú zložku zastupujem v rodine iba ja. Vyštudovala som ZUŠ v Modre, kde som už ako dievčatko bola súčasťou baletnej triedy, folklórneho súboru a neskôr som sa venovala gymnastike a klavíru. 

machcinikovalenka283.jpg

Foto: 
Divadlo Nová scéna

Na vaše kvality upozornil aj Claude-Michel Schönberg, autor hudby muzikálu Bedári, ktorého doslova nadchol váš výkon v úlohe Éponine počas premiéry slovenskej verzie muzikálu. Aj ste sa s pánom Schönbergom o tom osobne rozprávali?

Áno, je to pre mňa nesmierna pocta a keď si na náš rozhovor spomeniem, ešte dnes mám zimomriavky. Ako umelec vnímam jeho slová ako obrovské zadosťučinenie a určite mi v dobrej miere zdvihlo sebavedomie natoľko, aby som si viac verila a neustále sa zdokonaľovala a pracovala na sebe, pretože to má zmysel a stále je kam rásť. 

Máte vysnenú rolu?

Mám. Muzikál Miss Saigon. Keď som ho videla, bol to pre mňa neuveriteľný zážitok. Postavu Kim, žiaľ, nespĺňam národnostne, ale priznám sa, že som si v tom muzikáli našla inú postavu. Ellen, kde už s typológiu nie je problém, pretože je Európanka a nie Vietnamka. Samozrejme, vysnených titulov mám niekoľko, od Fantóma opery až po Dreamgirls a pevne verím, že sa mi podarí v nich účinkovať.

Čo vás baví okrem spievania?

Život. Som veľký živel a neobsedím. Milujem lyžovanie, snoubording, cestnú cyklistiku, chodím na box. Veľa cestujem, pokiaľ to čas a situácia dovolí. Ak mám čas, rada varím a pečiem a práca v záhrade je pre mňa najväčší relax a vyčistenie hlavy

- - Inzercia - -