Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Starostlivosť počas sviatkov

apríl 03, 2022 - 16:00
Máte chuť na sladké? My tiež , verte nám. Veľká noc je časom zháňania veľkonočných vajíčok, koláčov, čokolády a uhádli ste, ešte ďalšej čokolády. Avšak, treba sa mať na pozore. So všetkými týmito lahodnými dobrotami, môžu prísť nežiaduce účinky ako opuchy či zlá pokožka spôsobená konzumáciou príliš veľkého množstva sladkých a slaných pochúťok. Určite vám nechceme pokaziť radosť z jedla, na ktoré sa možno tešíte celý rok, ale chceme vám priniesť pár tipov, ako si sviatky užiť v plnej kráse.
Foto: 
shutterstock

Tip č.1: Prirodzené = krásne

Určite ste už počuli príslovie, že menej je viac. Držte sa ho i teraz a na pleti zbytočne nehromaďte nepotrebnú chémiu, ktorá ju len zbytočne zaťaží. Vyhnite sa aplikácii hutných podkladových báz či make-upov na pokožku, ktorá potom nemôže dýchať, čo znamená, že sa póry zablokujú a prirodzene dôjde k vyrážkam. Ak máte sklony k mdlému tónu pleti, nerovnomernej pleti alebo akné, použite radšej BB krém. Ľahká konzistencia zaručí, že pleť nebude zbytočne namáhaná. Starajte sa o svoju pokožku správne a aplikujte dobré veci. Ideálne si vyberajte tak, aby ste v zázračnej tube na jednom mieste našli podkladovú bázu, správny farebný tón, UV ochranu, látky proti starnutiu pleti a tiež hydratáciu. BB krém skutočne pôsobí ako mágia a pri aplikácii vám dáva tú najprirodzenejšiu žiaru. BB krém vám v tomto ročnom období nielen ušetrí čas, ale aj peniaze. Pretože prirodzená krása je najlepší druh krásy.

Tip č.2: Hydratujte

Viete aká je najdôležitejšia zložka pokožky zo všetkých? Voda. Aby ste vypláchli a odstránili všetky toxíny z tela, musíte zostať dobre hydratované. Zvonku i zvnútra. Hoci konzumácia potravín s vysokým obsahom cukru je súčasťou každého veľkonočného rituálu, môže spôsobiť, že pokožka bude vyzerať o niečo horšie. Keď nepijeme dostatok vody, naša pokožka sa môže zdať matnejšia a vrásky a póry sú výraznejšie. Ak sa vám však zdá, že nemôžete stráviť odporúčané tri litre denne (pretože kto má na to cez veľkonočné slávnosti čas), dennej dávke vody  môžete pomôcť aj telovým mliekom. Musí byť však ľahké, nemastné a rýchlo sa vstrebávajúce. Ak nájdete druh, ktorý vám vyhovuje, nielenže hlboko vyhladzuje a vyživuje pokožku, ale tiež opravuje a obnovuje až do hĺbky vašich pórov. Ideálne hľadajte zložky ako nabitý prísadami ako bambucké maslo, aloe vera, vitamín E alebo čajový olej z kamélie. Sú to dobré veci, ktoré vám len ulahodia.

Tip č.3: Vymeňte tradičnú čokoládu za vegánsku

Jedným z nápadov, ktoré vám môžu výrazne pomôcť je aj výmena druhu čokolády. Skúste teda cez túto Veľkú noc vymeniť mliečnu čokoládu za horkú/vegánsku. Bude vás za to milovať nielen vaša pokožka, ale aj zajačiky (a nehovoríme len o tých čokoládových). Mliečna čokoláda má jednu veľkú nevýhodu – je nabitá rafinovanými cukrami, tukom a je extrémne spracovaná. Vegánska čokoláda obsahuje na druhej strane kokosový cukor, ktorý je menej spracovaný ako trstinový a obsahuje aj viac minerálov. Je tiež bohatým zdrojom inzulínu, vďaka čomu má nižší GI index ako tradičná čokoláda. Aj takouto jednoduchou zmenou môže byť kožná kríza odvrátená a vy budete ovplývať krásou ako veselá kraslica.

Domáca Vegánska Čokoláda

- - Inzercia - -