Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Jar v kozmetických ošetreniach

marec 01, 2022 - 14:00
Aké sú tohtoročné trendy a čo skutočne zaberá sme zisťovali u odborníkov, ktorých sme zažili doslova na vlastnej koži. Zdravotná sestra Mgr. Katarína Lajčinová z bratislavského centra lekárskej kozmetiky a dermatológie nám porozprávala o ošetreniach, ktoré sú hitom, ale aj o tých, ktoré sú dlhoročnými stálicami na trhu krásy. Možností je veľa a prichádza čas zorientovať sa.
Foto: 
shutterstock

„Je to pravda, s príchodom jari prichádzajú zákazníčky s dopytom po okrášľujúcich ošetreniach, najmä v partiách, ktoré ostávajú v zime zakryté,“ začala svoje rozprávanie zdravotná sestra poskytujúca okrášľujúce ošetrenia, „ale samozrejme, aj ošetrenia tváre sú stále populárne.“  Ako nám prezradila z lekárskych ošetrení nestrácajú na atraktivite invazívnejšie metódy ako aplikácia botulotoxínu, výplní a výplne pier. Čo sa kozmetických ošetrení týka, tie sú žiadané zákazníčkami vyhľadávajúcimi menej invazívne metódy. „Tiež sú cenovo dostupnejšie. Patrí sem napríklad rádiová frekvencia na vypnutie pokožky či microneedling- podpora novotvorby kolagénu spojená s hydratáciou pleti,“ vysvetľuje odborníčka. Samozrejme, veľký boom zažívajú v tomto období proticelulitídne ošetrenia a tie na formovanie postavy.

Botulotoxín na mimické vrásky- Botulotoxín je nervový jed (neurotoxín), ktorý spôsobuje chemickú denerváciu svalu v mieste vpichu, takže sval sa nemôže stiahnuť. Pre tieto účinky sa botulotoxín využíva pri liečbe rôznych neurologických a očných ochorení, ako aj v estetickej dermatológii na ovplyvnenie mimických svalov. Lokality, ktoré sa ošetrujú v rámci estetickej dermatológie botulotoxínom sú, čelo, vráska medzi obočím, okolie očí, zodvihnutie obočia, vrásky pri koreni nosa, gummy smile (stav, keď pri smiechu vidieť ďasná) a okolie pier. Zákrok trvá približne 20 minút a rekonvalescencia môže byť 1-2 dni. Objaviť sa môže modrina a bolesť hlavy. Účinok pretrváva 3 až 6 mesiacov a opakovať sa môže o pol roka. Ak začnete s botulotoxínom skôr, nemusíte sa báť prehĺbenia vrások, práve naopak. Začať sa môže preventívne už okolo 25.roku života.

Zväčšenie objemu pier - možno ste už o tomto ošetrení počuli pod anglickým názvom Russian kiss, veď si predstavte krásne formované pery typicky prisudzované východným kráskam. Pri tejto metóde ide o aplikáciu kyseliny hyalurónovej do pier na ich vyvrátenie smerom nahor a zväčšenie objemu. Pre väčšie pohodlie a bezbolestnosť zákroku sú pery ošetrené anestetickým sprejom a zároveň sú používané výplne obsahujúce anestetikum. Celé okrášlenie trvá približne 30-45 minút a účinok pretrvá 6 až 9 mesiacov.

Mikroneedling- ošetrenie vhodné na vypínanie pleti, hydratovanie a zjemnenie jazvičiek po akné. Zákrok sa vykonáva pomocou prístroja s ihličkami, ktorým sa vpravujú účinné látky (vitamíny, aminokyseliny, kyselina hyalurónová) do kože a volí sa hĺbka ošetrenia . Po zákroku môže byť pleť červená, preto si spoločenské udalosti neplánujte v rovnaký deň. Dĺžka zákroku je 30-60 minút podľa lokality a rekonvalescencia môžu byť ďalšie 2 až 3 dni, kým bude pleť žiariť požadovaným efektom. Účinok zvykne pretrvávať až 6 mesiacov. Na začiatku sú odporúčané 3 zákroky v 2-3 týždňových intervaloch, ktoré sa pozitívne prejavia na pleti.

Rádiofrekvencia- Jedná sa o metódu, pri ktorej sa využíva hĺbkové rádiofrekvenčné prehriatie kože a je vhodná na odstraňovanie drobných vrások v okolí očí, napínanie kože pri jej nadmernom ovísaní (pod bradou, na krku, na bruchu, na stehnách), odstraňovanie vrások a strií v iných lokalitách (dekolt, prsníky, ramená), ošetrenie ochabnutej kože po schudnutí či spevnenie stareckej, ovisnutej kože. Počas zákroku sa na ošetrovanú lokalitu natrie elektricky vodivý gél a pomocou ošetrovacej hlavice sa aplikuje teplo. Zvyčajne sa odporúča 5 - 8 ošetrení v 1 až 2-týždňových odstupoch. Po niekoľkých týždňoch dochádza k zlepšeniu kvality kože, ktorá nadobúda pevnosť a stáva sa hladšou. Na tvári zákrok trvá približne 50 minút.

Anticelulitídové ošetrenie- LPG endermológia- je moderná technológia založená na princípe vákuovej masáže, pri ktorej sa využíva podtlak a masírovanie povrchových a hlbokých tkanív postihnutých celulitídou. Zlepšuje cirkuláciu lymfatických a krvných ciev, pomáha formovať telo, odstraňovať tuk a neestetické prejavy celulitídy (pomarančová koža) a spevňuje svalstvo. Účinnosť dosahuje až 80%. Ošetrenie trvá okolo pol hodiny. Pre zvýšenie efektu sa odporúčajú dve až tri sedenia do týždňa a celkovo aspoň 10 ošetrení.

Toho, čo si môžete vybrať je samozrejme omnoho viac. Zamerali sme sa na ošetrenia a zákroky, ktoré sú momentálne žiadané najviac. Čím je teplejšie, tým viac sa robia aj epilácie rôznych častí tela alebo ošetrenia vlasov. Jedno však ostáva isté, čokoľvek spravíte pre seba, vráti sa vám v dobrom.

- - Inzercia - -