Dnes je štvrtok, 19.máj 2022, meniny má: Gertrúda
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dánska kráľovná Margrethe II. oslávila 50-te výročie svojho nástupu na trón

január 19, 2022 - 14:00
Dánska kráľovná Margrethe II. oslávila 50-te výročie svojho nástupu na trón. Hoci museli byť oficiálne oslavy zrušené kvôli pandémii, konala sa aspoň večera v rodinnom kruhu. Jedlo sa podávalo na najvzácnejšom porceláne v krajine.
Foto: 
Instagram Det Danske Kongehus

Dánska kráľovná Margrethe II. je hlavou na tróne najstaršej vládnucej monarchie v Európe a zároveň druhou najdlhšie vládnucou európskou panovníčkou po Alžbete II. 14.januára 2022 ubehlo presne 50 rokov od momentu, keď prebrala žezlo po svojom náhle zosnulom otcovi, Frederikovi 9. Plánované udalosti spojené s oslavou významného jubilea museli byť z dôvodu pandémie zrušené alebo presunuté na september. Privátna časť osláv bola zachovaná a hodovalo sa naozaj kráľovsky.

couple_03.jpg

Dánska kráľovná Margrethe II. Oslávila 50-te výročie svojho nástupu na trón
Foto: 
Instagram Det Danske Kongehus

Jej Veličenstvo kráľovnú večer pri príležitosti 50. výročia vlády prekvapila najbližšia rodina tajnou večerou v paláci Christiana VII. v Amalienborgu. Ako niečo veľmi špeciálne poslúžila súprava Flora Danica, ktorá je najdrahšou dánskou jedálenskou súpravou. Naposledy sa sada používala v kráľovskom paláci v roku 1990. Riad Flora Danica vznikol koncom 18. storočia v "The Kongelige Porcelainfabrik" v Kodani a bol zdobený rastlinami z dánskeho kráľovstva v prírodnej veľkosti, ručne maľovanými podľa knihy "Flora Danica" z roku 1761.

couple_02.jpg

Dánska kráľovná Margrethe II. Oslávila 50-te výročie svojho nástupu na trón
Foto: 
Instagram Det Danske Kongehus

Obľúbená kráľovná je silne umelecky založená a takéto stolovanie iste ocenila.

- - Inzercia - -