Dnes je štvrtok, 19.máj 2022, meniny má: Gertrúda
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bábätku nájdenému v toalete sa darí dobre

január 04, 2022 - 16:00
Svet je plný smutných udalostí, ale zároveň s nimi ruka v ruke kráčajú aj malé či veľké zázraky. O jednom obrovskom sa dá hovoriť v prípade novorodenca, ktorého našli v odpadkovom koši na toalete lietadla spoločnosti Air Mauritius. Bábätku sa údajne darí zdravotne dobre.
Foto: 
BBC news

Zamestnanci letiska na Mauríciu našli novorodenca opusteného v odpadkovom koši na toalete lietadla. Polícia v tejto veci zatkla 20-ročnú ženu z Madagaskaru, ktorá bola podozrivá z toho, že porodila počas letu.

Lietadlo spoločnosti Air Mauritius, ktoré priletelo z Madagaskaru, pristálo na medzinárodnom letisku Sira Seewoosagura Ramgoolama 1. januára. Policajti k prekvapivému objavu prišli, keď skontrolovali lietadlo kvôli bežnej colnej kontrole. Bábätko previezli na ošetrenie do verejnej nemocnice.

Žena podozrivá z toho, že je matkou dieťaťa, najprv popierala, že chlapec patrí jej. Až lekárske vyšetrenie potvrdilo, že práve porodila. V nemocnici ju umiestnili pod policajný dozor. Ona aj bábätko sa údajne majú dobre.

Mladá žena z Madagaskaru, ktorá pricestovala na Maurícius na dvojročné pracovné povolenie, bude po prepustení z nemocnice vypočúvaná a obvinená z opustenia novorodenca. (zdroj: BBC News)

Ostáva len dúfať, že sa žene aj bábätku podarí zvrátiť prvotné nepriaznivé karty osudu k lepšiemu.

- - Inzercia - -