Dnes je nedeľa, 22.máj 2022, meniny má: Júlia, Juliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cítite sa osamelí? Ako a kde si nájsť nových priateľov

január 04, 2022 - 08:30
„Priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami.“ Častokrát sú to po rodine naši najbližší. Ľudia, pred ktorými môžeme byť sami sebou. Zdieľať s nimi naše pocity, smiať sa aj smútiť. Myslieť nahlas. Aj jedno skutočné priateľstvo nám môže zmeniť život. Nie každý však má také šťastie. Preto ponúkame zopár tipov, kde a ako ho môžete nájsť.
Foto: 
shutterstock

Školské roky nekonečných priateľstiev sú dávno preč. Ľudia sa menia, odchádzajú a prichádzajú, majú rodiny a zabúdajú. Je to vzťah ako každý iný, na ktorom treba neustále pracovať. Ak ste ten šťastný, tak máte okolo seba pár pravých priateľov, na ktorých sa môžete vždy spoľahnúť. Súčasná pandemická situácia medziľudským vzťahom zrovna nepraje. Mnohí z nás sú osamelejší ako kedykoľvek predtým. Ako sa ale hovorí, kde je vôľa, tam je cesta. Začnime na hľadaní nových priateľstiev pracovať už dnes. V budúcnosti tak môžeme natrafiť na niekoho, kto spraví náš svet krajším. 

Buďte pozitívni a usmievajte sa 

Čím častejšie budete pozitívne naladení, tým ľahšie nadviažete nové kontakty. Nikto nechce tráviť čas v spoločnosti večne ušomraných ľudí, ktorí zabíjajú pohľadom. Naopak milí, usmiati ľudia plný životného elánu pôsobia na druhých ako magnet. Čo dávame, to sa nám vracia. Tak dávajte, čo si sami najviac želáte. 

Neseďte doma 

Posteľ, víno a seriály sú síce výborní spoločníci, ale priateľov nám nenahradia. Keď chcete nadviazať nové priateľstvá, musíte chodiť medzi ľudí. Ideálne, pravidelne na rovnaké miesta. Vyberte si niečo, čo vás baví. Joga, šach alebo sedenia pri kvalitnej káve a čítanie novín. V  tej istej kaviarni  alebo športovom centre si po čase ľudia na vás zvyknú a ľahšie nadviažete konverzáciu či priateľstvo. O to lepšie s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záľuby. 

Počúvajte 

Ľudia radi hovoria o sebe. O svojom živote, svojich názoroch či o ich novej láske. Keď sa budete tváriť, že vás to nezaujíma, nových priateľov si nájdete ťažko. Pozorne počúvať je niekedy náročné. Byť empatický ešte ťažšie. Práve takých ľudí si ale iní častokrát cenia najviac. Skúste počúvať, povedzte svoju skúsenosť či názor, navrhnite riešenie. Buďte priateľom. 

Neodsudzujte 

Veľké priateľstvá niekedy vzniknú čírou náhodou či nečakaným stretnutím. Za to, že sa vám na prvý pohľad niekto nepozdáva, ho nemusíte odsúdiť. Nevytvárajte si dopredu predsudky o niekom, koho ešte dobre nepoznáte. Má priveľa tetovania, piercing alebo je veľmi tichý. Po čase môžete zistiť, že je úplne iný, ako ste si mysleli. A kvôli vašim stereotypom vám takmer uniklo skutočné priateľstvo. 

- - Inzercia - -