Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

6 rád do života, ktoré pokojne dajte svojej dcére...čo najskôr

január 02, 2022 - 14:00
V živote toho povieme veľa, často len tak bez rozmyslu a neskôr to ľutujeme. Niekedy zas mlčíme práve vtedy, keď je na mieste niečo povedať. Inokedy radíme, keď sa nás nikto nepýta. Pre prípady, keď sa však niekto pýtať bude, sme pre vás vybrali šesť praktických rád, ktoré môžete s mierom na duši predávať ďalej. Pokojne ich adresujte svojej dcére. Čím skôr, tým lepšie.
Foto: 
shutterstock

Zábava je tvoja voľba

Nedaj sa obalamutiť predstavou o zábave, ktorú razia iní, ak ti nesedí. Svoju zábavu definuješ len ty. Nemusí to byť pitie, párty či neustála spoločnosť. Zábava môže byť noc osamote, ponorenie sa do knihy, hlboký rozhovor, prechádzka, vytváranie umenia, robenie muziky alebo jednoducho hocičo prinášajúce pocit naplnenia. Je to tvoje rozhodnutie.

Čo je skutočne atraktívne

Netráv príliš veľa času pokusmi byť fyzicky čo najatraktívnejšia. Ak chceš niekoho ohúriť, vzdelávaj sa, pracuj na sebe, zbav sa toxických myšlienok, neistôt a nauč sa byť šťastná sama so sebou. To je skutočne atraktívne.

Aj „nie“ je odpoveď

Je v poriadku hovoriť nie. Netreba to zdôvodňovať. Ak má niekto problémy s tvojimi hranicami, je to ich problém, nie tvoj. Najlepšia váha, ktorej sa môžeš zbaviť, je tiaž názorov iných na tvoju osobu. Odľahči sa.

Pred vydajom

Kým sa vydáš, pohovor si s nastávajúcim o platení účtov, výchove detí, traumách z detstva, sexuálnych očakávaniach, vzdelaní, kariére, bývaní, liste túžob, politickej či náboženskej príslušnosti a čomkoľvek pre teba dôležitom. Láska nestačí.

Dospelosť

Dospelosť je zlatou érou tvojho života. Nadväzuješ vzťahy a tiež ich rozväzuješ. Robíš chyby a naprávaš ich. Padneš, pohoríš, učíš sa, pochopíš, narazíš na realitu, na lásku aj na bolesť. Občas zídeš z cesty a vrátiš sa na ňu späť, ale vždy si pamätaj, že toto sú najlepšie roky tvojho života.

mad_01.jpg

6 rád do života, ktoré pokojne dajte svojej dcére...čo najskôr
Foto: 
shutterstock

Liečenie

Vylieč sa zo svojich bolestí predtým ako budeš mať deti. Tak sa tvoje deti nebudú musieť liečiť z toho, že si ich mama.

Niektoré z rád môžu znieť kruto, ale aj taký je život. Nik nám nesľúbil, že bude jednoduchý. Čím skôr to deti prijmú, tým ľahšie sa vyrovnajú s lekciami, ktoré im budú nadelené.

- - Inzercia - -