Dnes je nedeľa, 22.máj 2022, meniny má: Júlia, Juliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako strávia Vianoce známe tváre

december 10, 2021 - 11:00
Prichádzajú najkrajšie sviatky v roku, ktoré sú však opäť poznačené pandémiou a my sme sa opýtali našich známych tvárí ako ich plánujú tento rok stráviť.
Foto: 
Archív Kvetka Horváthová

Kvetka Horváthová: Tohtoročné sviatky budeme opäť doma. Minulý rok sme mali tú tzv. bublinu s rodičmi. Ak by sa opatrenia zmenili, určite sa budeme tešiť zo spoločných Vianoc. S dcérkou sa chystáme piecť, darčeky máme pripravené už dlhší čas - naučila som sa neodkladať ich nákup na poslednú chvíľu, aby sme nemali stres. Všetkým želám najmä zdravie a pohodu, ktorú potrebujeme teraz úplne každý.

Zlatica Puškárová: My Vianoce milujeme a nedáme si ich zobrať ani pandémiou. Už sme ich zažili takto podobne aj minulý rok a verím, že sa nám opäť podarí vykúzliť pravú vianočnú atmosféru a spraviť všetko pre to, aby boli deti šťastné. Vytvoríme si svoj vlastný svet, kde bude pohoda a aj počasie nám hrá tento rok naozaj do karát. Tieto čarovné momenty s rodinou si veľmi vážim. Čitateľom Slovenky želám krásne sviatky, nech si ich užijú v rámci možností najviac, ako sa bude dať. 

slov_r.jpg

Zlatica
Foto: 
Ramon Leško

Veronika Husovská: Naše Vianoce už roky pravidelne oslavujeme v Kukovej u mojej sestry. Kapustnicu varí mamka, sestra robí šalát, jej manžel Michal vypráža ryby a my lenivo vychutnávame ovocie ich celodennej práce. Pozeráme vianočné rozprávky a počúvame vianočné odrhovačky, ktoré vedú nerovný súboj s detským jačaním. Po večeri ideme do potoka namočiť peniažtek a potom sa hromadne presúvame do nášho prázdninového domu, ktorý je tri metre vedľa sestrinho, tam Ježiško prinesie darčeky. Tento rok asi bude všetko inak...keďže naša rodina neholduje lyžiarskym športom. Uvidíme na koľko krát sa zmení vyhláška do Vianoc. Hlavne, aby sme boli všetci zdraví. Minulý rok sme si hovorili, že rok to vydržíme a ani v najhoršom sne som si nepredstavovala, aké zlé to stále môže byť, tak, s nádejou vyslovujem vetu..hádam na budúci rok.

Všetkým želáme krásne a pokojné sviatky!

- - Inzercia - -