Dnes je štvrtok, 30.jún 2022, meniny má: Melánia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Máte dočasne vzťah na diaľku? Aspoň zistíte, či za to naozaj stojí

november 22, 2021 - 08:37
Niekto dá ruku do ohňa za to, že vám vzťah na diaľku nevydrží. Iní veria, že láska hory prenáša. Láska, ale aká. Jedine tá pravá. Takýto druh vzťahu nie je nikdy jednoduchý, ale keď sa majú obaja partneri naozaj radi, dá sa zvládnuť. Snažiť sa však niekedy treba viac, ako keď ste v spoločnej domácnosti.
Foto: 
shutterstock

Častý kontakt 

Prvé dni po odlúčení si voláte a píšete každú voľnú aj nevoľnú chvíľu. Tým, že nie ste spolu, si máte stále čo povedať. Po čase sa môže stať, že intenzita vašej komunikácie slabne. Zíde z očí, zíde z mysle. Zato sa vo vašom okolí začnú objavovať noví zaujímaví ľudia, ktorých vidíte, cítite a sú pri vás, keď to potrebujete. Ak však so svojím partnerom máte silný a dlhotrvajúci vzťah, častá komunikácia vie veľa vecí vyriešiť. 

Plánujte

Vidíte sa len raz za mesiac? Postarajte sa o to, aby ste mali do ďalšieho stretnutia na čo myslieť. Oproti párom, ktoré sú spolu dennodenne, tu máte výhodu. Prítomnosť toho druhého je vám nesmierne vzácna. Dopredu si naplánujte a rozprávajte sa, o tom, čo budete v daný deň D robiť. Aspoň sa máte na čo tešiť a nepohádate sa kvôli programu. 

Úprimnosť a tolerancia 

Veľakrát sa nevedome či vedome partnerovi vo vzťahu prispôsobujeme a do istej miery nás aj osobnostne formuje. Vo vzťahu na diaľku sa to však stáva len zriedka. Často nás ovplyvní okolie, v ktorom sa nachádzame alebo sme viacej sami sebou. V takýchto vzťahoch je tým pádom prirodzená žiarlivosť či nedôvera. Treba byť za každú cenu úprimný, aj keby to malo tomu druhému ublížiť. Lebo keď ho oklamete raz, bude si to pamätať a vedieť, že ste toho schopný. Zároveň by ste si mali dopredu určiť, čo si vo vzťahu na diaľku budete tolerovať a čo už nie. Môže to predísť viacerým hádkam či sklamaniam. 

Otvoria sa vám oči 

Všetko má svoje pre aj proti. Aj vo vzťahu na diaľku môžete niečo získať alebo stratiť. Občas sa stáva, že sme v dlhoročnom vzťahu už len zo zvyku alebo strachu zo samoty. Počas dočasného odlúčenia s našou polovičkou môžeme prísť na to, či nám naozaj chýba. Či počítame dni do jej príchodu alebo sme si uvedomili, že konečne môžeme voľne dýchať. 

- - Inzercia - -