Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hrejivé slová na ťažké obdobie

marec 23, 2021 - 16:02
Každý z nás chce prirodzene počuť, že je potrebný, dôležitý a najmä nenahraditeľný. Častokrát máme totiž dojem, akoby to, kým sme, nestačilo.
Foto: 
pexels.com

Nikoho nebaví nonstop prežívať. Z toho dôvodu hľadáme cesty, ako si život spríjemniť. Toľko prebdených nocí kvôli strachu z nasledujúceho dňa devastuje naše vnútro. „Čo ak sa na porade strápnim? Čo ak to vedeniu nebude stačiť? Čo ak niečo pokazím?“ a stále dokola to isté. Pozri, nikde nie je napísané, že nepríde zlý deň. Možno sa počas neho zo desaťkrát potkneš, rozbiješ obľúbený hrnček, spôsobíš trápnu situáciu, ale no a čo?

Si snáď jediný človek na planéte, ktorý vstal ľavou nohou z postele? NIE! Neber si všetko príliš k srdcu, pretože tým ubližuješ iba sebe samej. Myslíš, že tí ľudia, ktorí ťa tak veľmi desia nad tebou práve teraz premýšľajú, nedajbože stresujú? Odpoveď predsa poznáš. Konaj podľa toho, čo cítiš. Raz si hore, raz dole a je to úplne v poriadku. 

Zlepšuj svoje schopnosti, pretože chceš napredovať, nie skrz požiadavky okolia. Cítiš, že potrebuješ zmenu? Okej, postav sa a urob ju. Napokon, máš neobmedzené možnosti na sebarealizáciu. Pomáhaj iba do miery, kým tým neochudobňuješ seba. Vo finále si tak či tak kryjeme vlastný chrbát. Nestráň sa ľudí, ktorí prejavia záujem o to, podať ti pomocnú ruku. Hlavne si pamätaj, že aj najhorší deň v histórii trvá len 24 hodín.

- - Inzercia - -