Dnes je streda, 29.jún 2022, meniny má: Peter, Pavol, Petra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nestrácaj čas pri niekom, kto nemá záujem

marec 16, 2021 - 22:48
U človeka je celkom jednoduché spozorovať, či si uvedomuje vlastnú hodnotu. Hlavne ak ide o pozornosť osoby, ktorú chce získať za každú cenu.
Foto: 
unsplash.com

Nie raz sme si hovorili o tom, že trade rešpektu za pozornosť je veľmi nevýhodný a zlý ťah na bránu. Jednak tým svoju hrdosť premeníš na rohožku a v neposlednom rade sa slušne degraduješ. Nikto netvrdí, aby si bola chladná ako kus mramoru, to vôbec, no konať neuvážene, ba priam tragikomicky taktiež vyhoď z pomyselného „to do listu“.  

Ver mi, záujem vo všeobecnosti istotne zaregistruješ. Ty sama vysielaš určité signály. Prostredníctvom nich dávaš najavo spätnú väzbu, a teda či prejavené sympatie opätuješ alebo ich necháš bezbolestne vypariť. Je úplne v poriadku šliapnuť vedľa. Nedorozumenia sa predsa stávajú, ale akonáhle vieš, že chodníček vedie dakam do tmavého krovia, logicky sa po ňom nevydáš objavovať stratenú Atlantídu.

Možno si povieš „som si zaručene istá, že záujem má, len sa ho bojí prejaviť“. Zlatko, nech už to vstrebeš akokoľvek ťažko, mýliš sa. Horší prípad je naviazať kontakt s ľuďmi, ktorí ti svojim spôsobom vystupovania dávajú planú nádej. Avšak v skutočnosti ide čisto o využitie príležitosti, ktorá im z funkčného hľadiska maximálne vyhovuje. Častokrát očividnú pravdu prelepujú drahými darčekmi – chápeš, poistka.

Nájdu sa i jedinci, ktorí podobné zaobchádzanie povýšia na extrémny level. To znamená, že ťa sprevádzajú zopár mesiacov až rokov, pričom dobre vedia, že tomuto „vzťaho-nevzťahu“ nikdy neudelia pravú a konkrétnu definíciu. Rada pre teba, neplytvaj časom na podobné exempláre. Uvedom si kto si, neuspokoj sa s vecami pod tvoju úroveň. Veď krásna, inteligentná, nezávislá a sebestačná žena má silu zboriť svet. Nepotrebuje nejakého povrchného chlapa, akurát tak ho s ľahkosťou prekročí.

- - Inzercia - -