Dnes je štvrtok, 30.jún 2022, meniny má: Melánia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Venované tej, čo sa nikdy nevzdala

marec 02, 2021 - 20:27
Život má vo zvyku dokazovať svoju bezkonkurenčnosť. Keď už aj konečne cítiš lúče šťasteny, nastane zvrat a si opäť tam, kde to celé začalo.
Foto: 
unsplash.com

Posledné roky sa niesli v znamení, sklamaní, pádov a bolestivých ponaučení. Častokrát si nebola schopná ani len vstať z postele a urobiť niečo produktívne. Zakaždým, čo si sa na seba pozrela do zrkadla si mala chuť plakať.

Dívala sa na teba zlomená žena. Nezvládala si bežný chod sveta, zdalo sa ti to priťažké, a aby toho nebolo málo stratila si aj jeho. Predstavovala si si žiarivú budúcnosť naplnenú smiechom, no miesto nej sa ti dostalo len množstvo úderov pod pás.

Otázky „prečo ja, prečo sa to muselo stať, bola som slepá“ ťa sprevádzali dňami ako sprievodca na lokálnom ostrove. Ich nekonečné prehrávanie sťa pokazená platňa ťa trýznilo deň čo deň. Zlatko, aj keď tomu momentálne odmietaš uveriť, všetko čo cítiš je v poriadku. Nebol stvorený pre teba a tvoju predstavu o živote. Nezdieľal rovnaké hodnoty, pravdupovediac nad nimi ani nepremýšľal.

645.jpg

Foto: 
unsplash.com

Vyhovoval mu stereotyp, klasická idea pokojného života v tichosti a na samote, zatiaľ čo ty si sa videla v žiare a hluku veľkomesta, s prácou snov a dokonalým miestom, ktoré by si nazývala domov. Chceš cestovať, spoznávať nové veci, riskovať. On bol naopak nadmieru spokojný s vysedávaním na záhrade. Akákoľvek debata o sťahovaní končila hádkou a postupne sa váš vzťah menil na klietku.

Bojovala si za vašu lásku, lenže z jeho strany tam už dávno nebola. V tomto bode to zabolelo najviac. Po istom čase ťa už viac nestriasalo znenie jeho mena. Pri pohľade do zrkadla si bola sebavedomejšia. Pochopila si vlastnú hodnotu aj napriek tomu, čo všetko si na ceste za lepším ja musela obetovať. Som na teba pyšná.

- - Inzercia - -