Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nestaň sa továrňou na druhé šance

február 14, 2021 - 21:29
Zrejme sa zhodneme na tom, že každý si zaslúži druhú šancu. Práve po nej sa dozvedáme, či si ju daný človek skutočne váži, alebo len pokúša hranice trpezlivosti.
Foto: 
unsplash.com

Nikto z nás pravdepodobne nie je v situácii, kedy by sa mohol udierať do hrude a s hrdosťou tvrdiť, že nikdy nepochybil, neublížil (vedome či nevedome), nebol tŕňom v oku žiadnej inej bytosti. Preto je nesmierne dôležité pochopiť nezmyselnosť vzájomného odcudzovania a osočovania. Bezchybnosť nie je súčasťou hry s názvom život.

Dopustiť sa omylu je naozaj prirodzené. Nemôžeš predsa rozmýšľať na míle dopredu. Už 10 krokov vpred je nadľudský výkon, súdený iba tým najsilnejším a najbystrejším. Častokrát sa stane, že práve túžba niečo hrať pochová dobré vzťahy. Osobne som prestala rátať množstvo ľudí žiadajúcich o reparát nakoľko sklamali moju dôveru.

581.jpg

Foto: 
unsplash.com

Pravdou je, že som veľakrát premýšľala či som pripravená poskytnúť druhú šancu. Napokon som si uvedomila, že podobná situácia môže zastihnúť aj mňa. Znenazdajky a hlavne nepripravenú. Vždy som si kládla otázku, ako by som sa cítila, keby svojou nevedomosťou alebo len nešťastnou náhodou prídem o dôveru najbližších priateľov a ani jeden z nich by mi nedožičil luxus v podobe šance získať ju späť.

Avšak existujú hranice, za ktoré by sme za žiadnych okolností nemali zájsť. Poznáš to, raz je to náhoda, dvakrát to ešte prehliadneš, no akonáhle presiahneš maximálny možný limit, už máš dočinenia s ľudskou hlúposťou. V horšom prípade vypočítavosťou. Malá rada do budúcna: Nedovoľ, aby ťa tvoja dobrota premenila na číru továreň druhých šancí. Využijú tvoju dobrotu proti tebe a v konečnom dôsledku to budeš jedine ty, kto ostane zas a znovu s obitými kolenami.

- - Inzercia - -