Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vášeň treba udržiavať

november 29, 2020 - 09:54
Každý začiatok vzťahu je plný vášne. Je to základná prísada a hnacia sila, vďaka ktorej máš chuť v pomere pokračovať. Akonáhle však zmizne, je zle. Ako ju teda udržať?
Foto: 
shutterstock.com

Pri hocijakej známosti platí, že ťa musí priťahovať z vonka i z vnútra, no keď sa ti ktosi neznámy zapáči, deje sa tak na základe zovňajšku. Predsa len ti potrvá, kým sa vzájomne spoznáte a budete mať možnosť nahliadnuť za oponu vašich osobností. Ľudia sa odkrývajú až po určitom čase, a dokonca sa stáva, že sa nikdy neodkryjú úplne.

Pramení to z nášho pudu sebazáchovy a ochrany vnútra pred skazou, ktorú ostatní dokážu napáchať. Nie všetci totiž majú čisté a dobré úmysly. Vráťme sa späť k vášni. Tento prudký druh citu môže byť definovaný aj ako istá iracionálna viera či dominantný podnet uspokojujúci potreby, ktorý pri strete s fantáziou naberá na obrátkach. Má výrazný vplyv na naše myslenie a konanie. Častokrát dokáže opantať zmysly natoľko, že prestávame vidieť zrak vyrážajúce nedostatky.

255.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Zdravá vášeň ako podstata vzťahu pripomína plamienok. Nie je ťažké založiť ho, no jeho udržiavanie je komplikovanejšia úloha. Prečo? Jednoducho preto lebo počiatočná vášeň nie je ovplyvňovaná ostatnými aspektami. Ich príchod je ako beh na dlhú trať a takpovediac, všetko má svoj čas. Vášnivosť viete medzi vami udržiavať hlavne tak, že nepodľahnete lenivosti. Áno, táto vlastnosť platí aj v iných prípadoch ako len neochota upratovať či postaviť sa z gauča. Partnerská lenivosť v skratke znamená uvedomelú stratu originality, ktorá je vo vzťahu kľúčová, inak sa začnete nudiť.

Vymýšľajte plány a výlety, situácie, ktoré zapríčinia vaše stmelenie. Po prípade si rozvrhnite čas tak, aby ste aspoň 2x do týždňa vedeli vybehnúť na rande. Zmena prostredia vo všeobecnosti napomáha dodať vášmu vzťahu šťavu. 

- - Inzercia - -