Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Aromaterapeutka radí: Ako pomocou vôní rozdúchať vášeň vo vzťahu

júl 02, 2019 - 19:00
Stáva sa to aj tým najzamilovanješím dvojiciam. Počiatočné vzrušenie, ošiaľ lásky, vášeň a túžba tráviť s partnerom každú minútu časom vyprchajú.
Foto: 

Ako roky plynú, vzťah upadá do rutiny a každodenné riešenie povinností často vytláča osobnú blízkosť. Naše intímne rozhovory o pocitoch, o problémoch, potreba zdieľať s partnerom svoje radosti a starosti sa vytrácajú. Tak, ako dostaneme do našich vzťahov viac romantiky a vášne?

Esenciálne oleje majú dlhú históriu používania za účelom zvýšenia túžby a vášne vo vzťahu. „Je to aj kvôli ich schopnostiam vytvárať príjemnú vôňu, uvoľňovať emočné vyčerpanie, a dokonca aj zvyšovať libido.  Esenciálne oleje využívame na tento účel dvomi typickými spôsobmi  -  masážne a aromaticky. Rôzne oleje sa páčia rôznym ľuďom – celé je to o ceste objavovania, aby ste našli oleje, ktoré fungujú na vás a na vášho partnera najlepšie,“  začína rozprávanie skúsená aromaterapeutka Martina Valníčková.

Svoje pevné miesto v manželskej spálni majú viaceré vône. „Škorica je olejom sexuálnej harmónie, preto sa často pridáva do rôznych masážnych olejov s afrodiziakálnymi účinkami. Nie je to však o tom, že by zvyšovala chuť na sex,” upozorňuje Martina Valníčková, „skôr spôsobuje, že sa dokážeme prijať so všetkými svojimi nedostatkami a viac si veriť, a preto sa otvoriť intimite.” Podobne účinkuje aj pačuli, olej spojenia s vlastným telom. Ylang-ylang v nás zasa prebúdza hravosť. „A keď zmiešame pačuli so škoricou, zázvorom a s hormonálnymi olejmi ako je napríklad šalvia alebo ylang-ylang, vytvoríme zmes, ktorá má schopnosť znovu zapáliť oheň,” vymenúva aromaterapeutka recept na elixír vášne. A ak sa najprv potrebujete naučiť milovať sami seba, siahnite po bergamote. Ten je vyslovene určený na podporu sebaprijatia a sebalásky.

Romantický kúpeľ vo dvojici

So správnym človekom môže byť aj samotný kúpeľ nebeským zážitkom, ale keď do neho primiešate esenciálne oleje, pripravíte si nádherný večer akoby z iného sveta. Dokonalé uvoľnenie, relax, pocit harmónie, no i vzrušenie a pocit spolupatričnosti. A čo na prípravu takéhoto kúpeľa potrebujete? Začnite s miestnosťou, tá musí pôsobiť romanticky už na prvý pohľad.  Zapáľte sviečky a krásne ich naaranžujte. Majte po ruke soľ do kúpeľa, 1/4 pohára soli do kúpeľa s kvapkou Jasmínu, a Ylang Ylangu. „Jasmínový esenciálny olej má dlhú históriu vzbudzovania telesnej vášne, potláča úzkosť z nepodania dobrého výkonu, alebo jednoducho z toho, keď sa cítime nepríťažliví. Používal sa ako afrodiziakum už od starých čias. Výborne sa zmiešava s ylang ylangom, ružou a santalovým drevom,“  radí M. Valníčková, „Ylang Ylang tiež upokojuje úzkosti a pomáha proti impotencii. Je osvedčený dodávač energie, čo počas milovania príde vhod. Navyše, Ylang Ylang má exotickú vôňu, ktorá vo vás prebudí zmyselnú bohyňu.“

Ďalšia možnosť, ktorá dostáva romantiku a sexualitu ešte ďalej, je Soľ do kúpeľa s Kardamónovým esenciálnym olejom a Patchouli. Kardamón má korenistú vôňu, ktorá zohreje aj to najstudenšie srdce. Je to skvelý olej v prípade, ak máte pocit, že sa z vášho vzťahu vytvára vášeň.
Táto vôňa otvára zmysly a prebúdza milostný život. Na druhej strane Patchouli, má pižmovú sugestívnu vôňu, ktorá zmenšuje zábrany. Táto vzpruha esenciálnych olejov zdvihne libido tým, že uvoľní pestrú paletu emócií.

Hneď ako sa teplá voda kúpeľa zmieša s tými správnymi esenciálnymi olejmi, logické rozmýšľanie ustúpi. Nielen, že teplo zhýčka pokožku, ale pomôže aj naplno využiť vône. Uistite sa, že soľ s olejmi pridávate do kúpeľa až po vypnutí vody, aby nevyprchali spolu s parou.

No  a keď už ležíte so svojou polovičkou vo vani, pravdepodobne si ďalej poradíte. Len našepkáme, že aj jemná hudba na pozadí má svoje čaro, prípadne šepkanie sladkých (ne)zmyselností.

Zmyselná posteľná bielizeň

  • 10 kvapiek santalového oleja
  • 10 kvapiek bergamotového oleja
  • 3 kvapky zázvorového oleja
  • 3 kvapky limetkového oleja
  • 2 kvapky ylang ylangu

Nakvapkajte oleje do sprejovacej fľaštičky a doplňte vodou. Nasprejujte na plachty a obliečky, aby ste mali romantický večer.

Afrodiziakálna masážna zmes

  • Štvrť pohára frakcionovaného kokosového oleja, alebo neparfémovaného telového mlieka
  • 2 kvapky ružového alebo gerániového oleja
  • 3 kvapky santalového oleja
  • 2 kvapky ylang ylangu
  • 3 kvapky šalviového oleja

Zmiešajte oleje spolu a vmasírovavajte do pokožky, na zvýšenie napojenia a vzrušenia.

Tieto oleje pomôžu s intimitou:

Bazalkový olej – vzbudzuje sexuálne inštinkty u žien i u mužov
Cédrový olej - upokojuje strachy a úzkosti týkajúce sa sexuality
Šalvia - zvyšuje sexuálnu túžbu, odstraňuje zábrany, vzbudzuje emócie. Môže pomôcť pri problémoch s impotenciou a frigiditou. Reguluje ženské hormóny
Muškát - pozdvihuje pocity lásky a šťastia. Pomáha pri problémoch v menopauze
Jalovec - Povzbudzuje sebavedomie a otvorenosť, prebúdza lásku a sexualitu
Škoricový olej – Olej sexuálnej harmónie, povzbudzuje lásku a spokojnosť s vlastným telom

- - Inzercia - -