Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kastingy na Miss Folklór začínaju. Budú súťažiť aj zahraničné Slovenky!

jún 16, 2017 - 10:50
Už zajtra sa začínajú kastingy súťaž Miss Folklór! Kastingom na Myjave sa tak zahají už tretí ročník, ktorý prichádza hneď s dvomi novinkami. Prvou je možnosť zahraničných Sloveniek žijúcich v Srbsku zasúťažiť si o tento titul. Práve pre ne je určený kasting vo Vojvodine v posledný júnový víkend, kde sa vyberú dve až tri možné finalistky. Ďalšou novou a nemenej dôležitou správou je odlišné miesto konania finále, ktoré sa uskutoční na Donovaloch, pod holým nebom pri hoteli Galileo.
Foto: 

Riaditeľka súťaže Barbora Palovičová sa rozhodla ísť až za hranice Slovenska, aby ukázala, že náš slovenský folklór je stále živý aj v iných častiach Európy, kde Slováci postupne migrovali a do ľudových prvkov tak prešli elementy, ktoré ich počas presunu značne ovplyvnili.

Slovenské kastingy budú ako po minulé roky súčasťou veľkých folklórnych festivalov. Najkrajšia folklóristka sa začne hľadať už 17.6. na Myjave a na začiatku júla sa môžu všetky talentované dievčatá prísť predstaviť do Detvy a Východnej.

Podujatie Miss Folklór nesie v sebe spojenie krásy slovenských dievčat a ich talentu v ľudovom umení. Súťažiaca by mala tancovať, spievať, hrať na hudobný nástroj alebo môže byť zručná v tradičnom slovenskom remesle ako napríklad prútenie košíkov či výroba paličkovanej čipky. Všetky kastingy prebiehajú v príjemnej atmosfére festivalov, kde prezentujúce devy predvedú to, čo ich vo voľnom čase skutočne napĺňa. Prísť môžu všetky, ktoré spĺňajú vekovú hranicu 18-26 rokov a sú bez záväzkov.

Okrem jedinečnej výhry titulu kráľovny folklóru budú dievčatá bojovať aj o veľmi zaujímavé ceny, za spomenutie určite stojí  zapožičanie nového automobilu na rok ako aj finančný grant na ďalšie rozvíjanie v oblasti slovenského ľudového umenia.  Organizátori súťaže sa každým rokom snažia čoraz viac podporiť slovenské talenty a počas príprav, i na samotnom finále, prezentujú zväčša produkty vyrobené na Slovensku.  Takto vznikne vždy špeciálne splynutie nových moderných trendov a tradičných ľudových prvkov. 

Svoju Miss Folklór si zvolia aj čitatelia Slovenky, ktorá je hlavným mediálnym partnerom projektu

- - Inzercia - -