Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kate & William: Ich láska zmenila monarchiu!

február 06, 2017 - 14:15
V tomto roku oslávia už šieste výročie svadby a za ten čas nedali verejnosti ani jedinú zámienku na špekulácie o problémoch vo vzťahu. S nadšením sme sledovali ich rozprávkovú svadbu, narodenie princa Georgea a malej Charlotte a stále nás dojíma príbeh ich vzájomnej lásky a nehy, ktorú si navzájom prejavujú.
Foto: 
Profimedia

Ich spoločné šťastie je v ostrom kontraste s útrapami, ktoré vo vzťahu prežívali Williamovi rodičia. Veď kto by si nespomenul na smutnú tvár opustenej Diany, sediacej pred symbolom lásky Tádž Mahal? Veríme, že Kate sa do podobnej situácie nikdy nedostane.

Cesta pred oltár

Znie to až neuveriteľne, ale vzťah vojvodu a vojvodkyne z Cambridge sa začal už pred šestnástimi rokmi. Obaja študovali na škótskej univerzite St. Andrews a tam sa budúci následník trónu zahľadel do svojej pôvabnej, dlhovlasej spolužiačky Kate Middleton a tá jeho city opätovala. Netrvalo dlho, vystopovali ich médiá a senzácia bola na svete. Ich vzťahu to však neprospelo a v roku 2007 sa hovorilo o rozchode rozprávkovej dvojice. Príčiny rozchodu detailne opísala Marcia Moody vo svojej knihe Kate: „Keď jeho otec Charles dvoril Diane a ich vzťah dosiahol bod križovatky, princ Philip ho dôrazne požiadal, aby sa rozhýbal buď jedným, alebo druhým smerom. Charles požiadal Dianu o ruku, ale William sa pobral opačným smerom.“

Prekonali i rozchod

Rozchod jej oznámil cez mobil. Kate bola práve v práci a kolegovia spomínali, že ju ten hovor celkom zničil. Na druhý deň si vzala voľno. Trpela niekoľko mesiacov a so slzami sledovala, ako sa v médiách objavujú fotografie Williama v spoločnosti krásavíc z nočných klubov. Potom si však povedala dosť. „Aj ona začala častejšie chodiť von a flirtovať,“ spomína Marcia Moody. „Jej šaty boli čoraz kratšie a výstrihy hlbšie.“

Zafungovalo to. William si uvedomil, že miluje práve túto ženu a spravil všetko pre to, aby ju opäť získal. Samozrejme, nebolo to jednoduché, ale posledný aprílový deň roku 2011 sa celý svet stal svedkom toho, ako si tento nádherný mladý pár sľúbil večnú lásku. A tá trvá dodnes, umocnená dvomi krásnymi deťmi, Georgeom, ktorého príchod na svet 22. júla 2013 oslávila spolu s rodičmi celá Británia a rovnaké nadšenie spôsobila o dva roky neskôr svojím narodením aj princezná Charlotte. 

Viac inšpiratívnych príbehov lásky si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.6

- - Inzercia - -