Dnes je streda, 17.august 2022, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vianoce u Heribanovcov: Najväčšiu radosť máme z malej Emilky!

december 26, 2016 - 11:01
Tamaru Šimončíkovú Heribanovú na Vianociach tešia rozprávky a skutočnosť, že ich trávi so svojou rodinou.
Foto: 

„Vianoce sú pre mňa dodnes rozprávkovým obdobím, podporené aj filmovými klasikami a rozprávkovými evergreenmi, ktorých repliky vyslovujem spolu s Nastenkou, Libuškou Šafránkovou ako Popoluškou či Perinbabou. Je to predovšetkým obdobie, keď sme ako rodina ešte viac pokope. Mám to obrovské šťastie, že sú s nami v zdraví ešte aj moji starí rodičia, babička má 83 rokov, deduško 92,” vyznala sa v rozhovore pre agentúru SITA. 

Mamička malej Emilky, ktorá v januári oslávi jeden rok, sa na tie tohtoročné sviatky pokoja tešila ešte o niečo viac ako kedykoľvek predtým. „Pre mňa to budú teda zatiaľ pravdepodobne najkrajšie sviatky, keďže odkedy je Emilka na tomto svete, radosť zažívam dvojnásobne,” poznamenala. 

Podobne ako vo väčšine slovenských domácností, ani u Heribanovcov - Šimončíkovcov na Štedrý deň nesmú chýbať na stole tradičné jedlá a pochutiny. „Už tradične bude prvá sviatočná večera u svokrovcov, neskôr sa presunieme k mojim rodičom. Na Štedrý deň sa teším teda dvojnásobne aj kvôli dvom druhom kapustnice, dvom druhom zemiakového šalátu, svokrovci robia vyprážaného kapra, moja mamka pečeného na bielom víne a kmíne. Najmä sa však teším na pohodu, koledy a také to srdečné, srdcové, rodinné, čo sa len ťažko opisuje,” pokračovala ďalej Šimončíková Heribanová.

Ako ďalej uviedla, rodinné tradície sa u nich doma vždy poctivo dodržiavajú, pričom napečené má už týždeň pred Štedrým dňom: „Keď sa podarí nezjesť všetky rumové guličky, perníčky, medvedie labky, vanilkové rožteky a linecké malinové srdiečka, tak sú spolu s ovocím, orechmi a oblátkami v drevenom starom site v strede sviatočne vyzdobeného stola. Nechýbajú šupinky z kapra, čítanie z biblie, spoločné lámanie oblátok, ktoré potierame cesnakom a medom. Minulý rok sme liali olovo a bolo celkom zaujímavé, ako odlišne sme interpretovali tvary, ktoré vznikli vo vode. S babičkou po telefóne spievame koledy a navzájom si vinšujeme ,” uzavrela.

ZDROJ: SITA

- - Inzercia - -